Servis ve Kurallanım şartlarını kabul etmeniz gerekli...
Siteye giren her kullancı aşağıda açıkça beyan edilen kuralları kabul etmiş sayılır.

>Sitemizde ki tüm içerikler başka sitelerden temin edilmektedir.
>Bu sitede ki hiç bir paylaşım FOMİNDİR sitesine ait serverlarda barındırılmamaktadır.
>Barındırdığı dosyaların içeriğinden dolayı doğabilecek maddi ve manevi mağduriyetlerden ve zararlardan FOMİNDİR sorumlu tutulamaz.
>FOMİNDİR gerektiğinde tüm kişisel bilgilerinizi gerekli kurum ve kuruluşlarla paylaşabilir ve bundan dolayı sorumlu tutulamaz.
>TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ aşağlayan yada küçük düşürebilecek hiç bir paylaşım sitemizde bulundurulamaz(BULUNMAMAKTADIR).

Sitemiz 5651 Sayılı yasada tanımlanan Yer Sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre sitemizdeki paylaşımların yönetim tarafından kontrol edilme yükümlülüğü yoktur. Telif hakkı sahiplerine yardımcı olmak için :
Sitemiz Uyar/Kaldır sistemin prensip edinmiştir. Gerekli Bilgileri bu adresten bulabilir. Bu adresteki Anlatılan taslak şeklinde bizim mail adresimize dönüş yapabilirsiniz.

Sitemizde daha etkin iletişim kurabilmemiz adına, daha saygılı, sevgili bir sohbet ortamı olması için ve sitemizde uzun süreler kalabilmeniz adına lütfen tüm kurallarımızı sonuna kadar okuyunuz.

Mini Sohbet Kuralları
1. Sitedeki yetkililerle tartışmak ve tartışma ortamı yaratmak yasaktır.
2. Sitedeki sohbet bölümünde futbol ve maç sohbeti yapmak yasaktır.
3. Site yöneticilerini veya sitenin diğer kullanıcılarını küçümsemek ve buna istinaden benzeri davranışlarda bulunmak yasaktır.
4. Siyasi görüşlerin belirtilmesi ve bunun başkalarına karşı baskı nedeni oluşturulması veya gruplaşmaya yönelik davranışlar yasaktır.
5. Kişi veya grupları tehdit edici, örf ve adetlere uygun olmayan, içeriğinde argo bulunan mesaj ve yorum eklemek, kişi ve kuruluşlara yönelik dil, din ve ırk ayrımında bulunmak, milli maçlar dışında futbol muhabbeti yapmak ve bunlarla ilgili her türlü yazı, görsel materyal kullanmak yasaktır.
6. Warez, crack veya harici torrent sitelerinin linklerini vermek veya isimlerinden bahsetmek yasaktır.
7. Üyelerin birbirleriyle sert diyaloglara girmesi, tartışması yasaktır.
8. 3'ten fazla smiley kullanmak, sohbeti baltalamak, flood (peş peşe aynı metni gönderme) yapmak yasaktır.
9. Minide cümlenin baş harfi hariç büyük harfle yazmak (tüm cümleyi veya kelimeyi capslock açık olarak yazmak) yasaktır.
10. Mini Sohbet Kanalında diğer siteler için davetiye istemek kesinlikle yasaktır.
11. Crack, serial vb. istemek, hack konuları konuşmak yasaktır.
12. "Torrent İstemek" ve "Reseed İstemek" forumun ilgili bölümünden yapılacaktır. Bu kurala uymayan kullanıcılar uyarılacaklardır.
13. "Şu dizi gelecek mi, bu film gelecek mi" tarzında tabiri caizse bıyık altından istek istemeye girmektedir ve bu tarz sorular sormak da yasaktır. Bu tarz isteklerde bulunanlar uyarılacaktır.
14. Radyo istek kısmından müzik harici (film, dizi, oyun, program vs.) istek yapmak yasaktır ve uyarı sebebidir. Ayrıca yapılan istekler dikkate alınmayacaktır.

İndirme ve Gönderme Kuralları
1. İndirdiginiz dosyalarda Hit & Run; (Al & Kaç) yaptığınız anlaşılırsa, Site Yöneticileri size ikaz verebilir. 5 ikaz siteden atılmanıza nedendir.
2. Yeterli Ratio oranı olmadıkça yeni dosyaları çekemeyebilirsiniz! (Daha fazla detay için S.S.S bölümüne bakınız.)
3. Düşük Ratio banlanmanıza neden olabilir!
4. Sitemizde uygulanan Ratio oranı 1.0 seklindedir. Bu değerin altına düştükten sonra 2 gün toparlama süreniz vardır.
5. Sahte Yükleme yapmak ve buna teşebbüs etmek, sahte yükleme modları, programları kullanmak kesinlikle yasaktır.
6. Sitemizde yayınlanan dosyaları başka sitelerde (izinsiz) dağıtmak! izinsiz dağıttığı tespit edilen kullanıcıların hesapları sorgusuz,sualsiz kapatılır.
7. Yükleme Kuralları Site Yönetimince Günün Koşullarına Göre Değiştirilebilir..
8. 3 gün bittiğinde veya 5 kişi bitirdiğinde (hangisi önce gelirse) dosyadan kaynak olarak ayrılabilirsiniz
9. İnternet hızınıza uygun dosyaları sunmanız siz ve kullanıcılar için daha verimli, hızlı ve keyifli olacaktır.Hızınıza göre dosya sunmadığınız tespit edildiğinde ( 512 kb/sec hız ile 30 gb lık dosya sunmak gibi ) sunumunuz sorgusuz silinir.
10. Aylık 8 dosya sunmayan yükleyicilerin yetkileri alınabilir.
11. Test dönemini geçmeyen yükleyicilerin yetkisi alınır.
12. Dosyanın orjinal formatı ile oynamamalısınız. Rar halinde ise rar lı olarak kalmalı (genellikle 14.3 MB boyutunda).
13. Dosya açıklaması veya NFO bilgilerinde serial veya crack bilgilerinin paylaşılması yasaktır.
14. Dosya sunum kuralları forumda ayrıca belirtilmiştir ve tüm sunum kurallarına uymak zorunludur. Uyulmaması halinde yükleyici ikaz edilip, tekrarında yetkisi alınabilir.
15. Dosyaların orjinal isimlerini değiştirmek kesinlikle yasaktır.
16. Dosyalarda reklam malzemesi bulundurmak, açıklamalarında başka site veya kişilerin reklamını yapmak yasaktır.
17. Tüm sunumlarda afiş, ss, dosya bilgileri vb. tüm araçlar eksiksiz olarak kullanılmalıdır.
18. Torrent adlarında uploader kullanıcı adları yazılamaz. Sunumların sonuna opsiyonel olarak fomindirr ( dağıtım grubunun adıdır ) eklenebilir. Bunun haricinde dosya adından başka süsleme eklenemez.

Genel Forum Kuralları
1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan üye sorumludur.şahısların yazdıkları yazılardan dolayı fomindirr hiçbir sorumluluk kabul etmez.
2. Bir kullanıcı bir üyelik hesabına sahip olabilir. Birden fazla üyeliği olan kullanıcıların tüm hesapları kapatılır.
3. Forumda diğer torrent sitelerin reklamının yapılması kesinlikle yasaktır!... Aksini yapanlara derhal uyarı verilir.
4. Site katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Açılsa bile tarafımızdan silinecektir.
5. Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen yöneticilere bildiriniz.
6. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile alakalı olmayan başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar göz önüne alınmaz.
7. Forumda yazılacak konular, ilgili konu başlıkları altına yazılmalıdır. Buna özellikle dikkat etmeniz rica edilir.
8. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.
9. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forumun veya yöneticilerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
10. Başka bir üye için ağza alınmayacak laflar ya da aşağılayıcı cümleler kullanan, ya da her türlü forumun huzurunu kaçırmak isteyen kullanıcılar hakkında derhal uyarı verilir. Tekrarı halinde yorum hakkı elinden alınır.
11. Tüm kısımlarda bilmek ve öğrenmek isteyen üyelerimiz için gerekli her şey mevcuttur. Ancak forumumuzun bu hizmetini kötüye kullanmak isteyen ve herhangi bir karalayıcı aşağılayıcı yazılar yazılamaz. Bir üye bir soru sorarsa bilgi sahibi üyelerimiz yardıma koşabilirler. Ama kesinlikle açtığı konu hakkında üyemizin kişiliğini ve bilgisini eleştiremezler.
12. Forum kurallarına uymayan üyelerin forumdaki yorum hakları alınacaktır.
13. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı site yöneticilerince her zaman saklıdır. Her zaman değişebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir.” O zaman öyle bir kural yoktu” diye itiraz edilemez.
14. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
15. Foruma mesaj gönderirken, ardı arda birden fazla mesaj göndermek (flood yapmak), boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, +1, bence de, güzel, gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek yasaktır.
16. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Arap, Çerkez, Zenci, Hint, Çingene, Roman, Rus, Göçmen vb.)
17. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.
18. Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.
19. Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack appz ve benzeri sitelerin tanıtımı yasaktır.
20. Kredi kartı (cc) bilgileri vermek, özel mesajla dağıtmak yasaktır.
21. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini (ad, soyad, adres, tel no vb.) yayınlamak kesinlikle yasaktır.
22. Küfür, slogan, küfür içeren, porno & adult resim ve parti logosu içeren avatar kullanmak yasaktır.
23. İmzada veya özel mesaj yolu ile site reklamı yapmak, fomindirr sitesi hariç, herhangi bir siteden bir link “site adresi” vermek, imzada reklamlı resim kullanmak, aşırı büyük fontla imzaya yazı yazmak kesinlikle yasaktır.


Mesaj Gönderim Kuralları
1. Yönetim kadrosuna kesinlikle yollamamanız gereken mesajlar ise “Yazılım ve Donanım Sorularınız, resim veya program arıyorum, üye adımı değiştirebilirmisiniz, bana yardım edin şu programla ilgili” gibi benzeri sorular için özel mesaj yollamayınız. Bu tür özel mesajlara yönetim kesinlikle cevap vermeyecektir, bu tür sorularınızı ilgili bölümlere konu açarak sorunuz.Paylaşıma destek verdiğiniz için teşekkürler..
2. Bayan üyeleri özel mesaj yolu ile taciz etmek, rahatsız etmek kesinlikle yasaktır.
3. İmzalarınızı forum standartlarına almanız rica olunur.
4. 800x600’ dan büyük imajların eklenmesi yasaktır.
5. Cd şifreleri, program serialleri vb dokümanların paylaşımı yasaktır.
6. Warez veya crack sitesi linkleri vermek yasaktır.
7. Soru sormadan önce Lütfen forumdaki rehberler ve S.S.S bölümünü ziyaret ediniz.
8. Sitede kabul edilen diller dışında yazmak yasaktır.
9. Foruma üye olan herkes bu şartları ve kuralları kabul etmiş sayılır.
10. Kabul edilen formatlar .gif, .jpg ve .png.
11. Ölçüler: 150 pixelden büyük ise yeniden boyutlandırın ve 150 pixel ölçüsünden büyük olmamasına dikkat ediniz. Tabi küçük olmamasına da.
12. Site kurallarına aykırı materyaller içermemesine ( porno, siyasi parti amblemleri vb. ). dikkat etmezseniz hesabınız dondurulur ve tekrarında kapatılır.
13. İmzalarınız da ölçüyü kaçırmayınız. Mümkün olduğunca az resim kullanınız. Göz yorucu veya siteyi yavaşlatacak ölçü ve yapılarda olanlar size bilgi verilmeden silinebilir.

SİTEMİZE GİREN BU KURALLARI OKUYAN YA DA OKUMAYAN HER KULLANICI BUNLARI KABUL ETMİŞ SAYILIR

Fomindirr Yönetimi